Αρχική Σελίδα

Like Love Haha Wow Sad Angry
82021315359

Στη σελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για τους τομείς, τις ειδικότητες και τις δράσεις του 1ου Επαγγελματικού λυκείου Νίκαιας  Παναγιώτης Γιαννάκης ……

Τα Επαγγελματικά λύκεια  ( ΕΠΑΛ ) ως εκπαιδευτικές μονάδες του Υπουργείου Παιδείας λειτουργούν σαν αυτοτελείς σχολικές μονάδες και συνεργάζονται με τα Ε.Κ (Εργαστηριακά κέντρα),  της περιοχής τους. Το 1ο ΕΠΑΛ Νίκαιας υποστηρίζεται για τα εργαστηριακά μαθήματα   από το 4ο Ε.Κ Πειραιά :

• ΕΠΑ.Λ. Νίκαιας,   σε εργαστήρια που βρίσκονται σε ενιαίους χώρους με την σχολική μονάδα στον δήμο Νίκαιας
    Κατά το σχολικό έτος 2020-21 στο σχολείο μας θα λειτουργήσουν στη Β΄ τάξη οι τομείς:

1. Τομέας Διόικησης και Οικονομίας
    2. Τομέας Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού